Fadil Vokrrit do t’i vendoset statuja midis Prishtinës - Bota Sot
Fadil Vokrrit do t’i vendoset statuja midis Prishtinës

Futboll

Fadil Vokrrit do t’i vendoset statuja midis Prishtinës

Më: 3 shkurt 2019 Në ora: 10:14
Fadil Vokrri

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu që ka qenë për shumë vite nënkryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës dhe bashkëpunëtor i legjendës Fadil Vokrri, në seancën maratonike të Kuvendit të Kosovës ka propozuar që ti ndërtohet statuja futbollistit më të suksesshëm shqiptar.

Vokrri gjatë jetës së tij si futbollist ka pasur arritje të jashtëzakonshme dhe pas penzionimit punoi shumë dhe ishte njeriu më meritor që futbolli i Kosovës hoqi izolimin shumë vjeçarë, duke u pranuar në UEFA dhe FIFA.

Kuvendi miratoi kërkesën që statuja e tij të ndërtohet para stadiumit të Prishtinës, që mbanë poashtu emrin e Fadil Vokrrit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...