Flamuri i Kosovës në zhveshtoren e klubi të madh kroat! Kjo i bën nervoz serbët! - Bota Sot
Flamuri i Kosovës në zhveshtoren e klubi të madh kroat! Kjo i bën nervoz serbët!

Futboll

Flamuri i Kosovës në zhveshtoren e klubi të madh kroat! Kjo i bën nervoz serbët!

Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 11:38
Flamuri i Kosovës në zhveshtoren e klubi të madh kroat! Kjo i bën nervoz serbët!

Amir Rrahmani, reprezentuesi i Kosovës në futboll, është një prej futbollistëve kryesor te gjigandët kroat, Dinamo Zagreb, kampion i Kroacisë.

Që nga moment i shkuarjes së tij te Dinamo, futbollisti i Kosovës e ka ngjitur flamurin e Kosovës në dhomat e zhveshjes të klubit të njohur kroat. Mësohet se, te Dinamo është praktikë ngjitja në mur e flamujve të futbollistëve që vijnë nga shtetet të tjera.

Dhe, sigurisht që Rrahmani është falënderues drejtuesve të Dinamos për këtë respekt. Sigurisht se kjo i bie si shuplakë serbëve, aq më shumë që kanë urrejtje për Kosovën dhe për kroatët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...