Në prag të Liverpool-Bayern, legjenda e “The Reds” tregon pikën e dobët të bavarezëve - Bota Sot
Në prag të Liverpool-Bayern, legjenda e “The Reds” tregon pikën e dobët të bavarezëve

Futboll

Në prag të Liverpool-Bayern, legjenda e “The Reds” tregon pikën e dobët të bavarezëve

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 09:12
Liverpool

Sami Hyypia thotë se Liverpool duhet të godasë Bayern në kundërsulm kur dy skuadrat të ndeshjen në 1/8-at e Champions League.

Ekipi i Jurgen Klopp do të presë kampionët e Gjermanisë në Anfield të martën, teksa ndeshja e kthimit do të zhvillohet më 13 mars në Allianz Arena. 

Bayern nuk po kalon një sezon të mirë në Bundesliga dhe aktualisht ndodhet në vend të dytë, 5 pikë më pak se Dortmund. 

“Bayern nuk ka luajtur edhe aq mirë në kampionat këtë sezon, por mbetet i rrezikshëm,” shprehet Hyypia për Liverpool Echo. 

“Nuk duhet t’i nënvlerësojmë. Van Dijk do të na mungojë, por nuk jam i shqetësuar pasi do t’i jepet mundësia një lojtari tjetër të tregojë vlerat e tij. 

“Unë e njoh shumë mirë Bayern dhe mendoj se pika e dobët e tyre është kundërsulmi. 

“Liverpool është goxha mirë në kundërsulme dhe mendoj se do të arrijë të shënojë disa gola ndaj Bayern.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...