Liga e Evropës: Këto janë skuadrat që kanë kaluar në çerekfinale - Bota Sot
Liga e Evropës: Këto janë skuadrat që kanë kaluar në çerekfinale

Futboll

Liga e Evropës: Këto janë skuadrat që kanë kaluar në çerekfinale

Më: 15 mars 2019 Në ora: 07:30

Raundi i 1/16-ës së finales në kuadër të Ligës së Evropës ka treguar disa nga duelet më interesante viteve të fundit në këtë kompeticion.

Sot janë mësuar tetë skuadrat që do të paraqiten në fazën çerekfinale. Në disa ndeshje pati drama të vërteta, ku fituesi u vendos në minutat e fundit.

Ndeshja më interesante ishte ajo mes Slavia Prague dhe Sevilla, ku Slavia siguroi kualifikimin vetëm në minutën e 120’ të takimit.

Ndeshje interesante ishte edhe ajo mes Inter dhe Frankfurt, si dhe ajo mes Arsenal – Rennes.

Chelsea në anën tjetër pati punë tejet të lehtë ndaj Dynamo Kyiv, të cilën e eliminioi me rezultatin total 8:0.

Më poshtë ua përcjell tetë çerekfinalistët e Ligës së Evropës për këtë edicion.

Chelsea

Napoli

Valencia

Villarreal

Arsenal

Frankfurt

Benfica

Slavia Prague 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...