Wenger: E ardhuroj Carlo Ancelotti-n, por... - Bota Sot
Wenger: E ardhuroj Carlo Ancelotti-n, por...

Futboll

Wenger: E ardhuroj Carlo Ancelotti-n, por...

Më: 17 mars 2019 Në ora: 09:01
Arsenen Wenger

Arsenen Wenger është larguar nga Arsenal-i pas 22 vitesh të mbushura me gëzime dhe dhimbje. Francezi është kthyer të flasë për "Topçinjtë" dhe ndeshjen e tyre të ardhshme kundër Napoli-t të Carlo Ancelotti-t në çerekfinalet e Europa League. 

Në një intervistë të dhënë për "Il Mattino", trajneri francez ka dhënë mendimin e tij në lidhje me "axurrët" dhe ka bërë parashikimin në lidhje me skuadrën që do të kualifikohet për më tej. 

"Do të jem një tifoz i Arsenal-it në përballjen kundër Napoli-t, siç kam qenë në të gjitha ndeshjet e tjera të sezonit. Gjithsesi, nuk dua t'i jap asnjë këshillë Emery-së, nuk është detyra ime", ka thënë Wenger. 

Në lidhje me Ancelotti-n dhe skuadrën që do të kualifikohet: "E adhuroj Carlo-n, një nga trajnerët më të mëdhenj të të gjitha kohërave, një mjeshtër i vërtetë për mënyrën si punon me lojtarët. Megjithatë, Arsenal është një skuadër e madhe dhe Napoli do ta ketë shumë të vështirë të kualifikohet", ka thënë Wenger. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...