Lichtsteiner shumë pranë largimit nga Arsenali - Bota Sot
Lichtsteiner shumë pranë largimit nga Arsenali

Futboll

Lichtsteiner shumë pranë largimit nga Arsenali

Më: 15 maj 2019 Në ora: 14:34
Stephan Lichtsteiner

Aventura e Stephan Lichtsteiner tek Arsenali mund të mbyllet vetëm pas një sezoni.

Mbrojtësi zviceran nuk ka luajtur rregullisht nën urdhrat e Emery dhe u shpreh hapur se në një situatë të tillë e ka të vështirë të vazhdojë aventurën me "topçinjtë".

35-vjeçari u shpreh se pret fundin e sezonit për të pare se çfarë do të ndodhë, teksa për momentin tha se është i fokusuar për finalen e Europa League, të cilën dëshiron ta fitojë me çdo kusht.

Veterani zviceran ka oferta nga klube të tjera në Premier League, por nuk përjashtohet edhe një aventurë e tij në Major League Soccer.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...