Lottar Matthausi la të gjithë të habitur për Fadil Vokrrin - Bota Sot
Lottar Matthausi la të gjithë të habitur për Fadil Vokrrin

Futboll

Lottar Matthausi la të gjithë të habitur për Fadil Vokrrin

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 18:44

Ish kapiteni i kombëtares së Gjermanisë, Lothar Matthaus, ka lënë të gjithë të stepur kur u pyet në lidhje se pse nuk kishte pranuar të bëhet përzgjedhës i Kosovës, dhe a kishte pasur apo jo bisedë me legjendën e futbollit të Kosovës, të ndjerin Fadil Vokrri, i cili ndërroi jetë vitin e kaluar me 9 qershor sa ishte president i FFK-së.

“Unë nuk kam pasur asnjë bisedë me Fadil Vokrrin dhe nuk e di se ku i keni marrë këto informacione por nuk janë të vërteta”, tha Matthaus.

Ai po qëndron në një vizitë në Kosovë dhe ka vizituar edhe stadiumin "Fadil Vokrri" dhe FC Prishtinën.

Ardhja e tij në Kosovë shënon edhe një epokë të re për futbollin tonë dhe veçmas deklararat shumë të mira të ish reprezentuesit gjerman.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...