Bëhen “gazi i botës” - Bota Sot
Bëhen “gazi i botës”

Futboll

Bëhen “gazi i botës”

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 10:48
Bëhen “gazi i botës”

Yjet e Newcastles, Jonjo Shelvey dhe Karl Darlow, janë filmuar gjatë një sherri fizik jashtë një dyqani picash, pak orë përpara nisjes në turin e Kinës.

Ngjarja ka ndodhur në orën 3 të mëngjesit të së shtunës pas daljes nga pubi.

Një dëshmitar ka treguar për “DailyMail” se mesfushori, i cili është edhe lojtari më i paguar i “qymyrxhinjve” me 75 mijë paund në javë, është fyer nga një grup tifozësh për mungesën e flokëve dhe në sherr më pas është përfshirë edhe portieri i Newcastles, i cili ka goditur njërin prej tyre.

Shtatë orë më vonë, ata fluturuan me skuadrën në Kinë. Newcastle refuzoi që të komentonte, por po e heton ngjarjen dhe lojtarëve do t’u kërkohen shpjegime pasi të kthehen nga Kina në fundjavë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...