FFK: Ky do të jetë grupi i Kosovës në EURO 2020 - Bota Sot
FFK: Ky do të jetë grupi i Kosovës në EURO 2020

Futboll

FFK: Ky do të jetë grupi i Kosovës në EURO 2020

Më: 22 nëntor 2019 Në ora: 14:43
Dardanët

Federata e Futbollit të Kosovës përmes një komunikate ka raportuar për tërheqjen e shortit të Play Off për Ligën e kombeve.

Në komunikatën e FFK-së, shkruhet se në rast kualifikimit të Kosovës, ‘Dardanët’ do të jenë në të njëjtin grup me Holandën, Ukrainën dhe Rumaninë.

Dy të parët janë të mundura, por është për t’u habitur Rumania.

Kombëtarja e Rumanisë është në Play Off e Ligës së Kombeve, dhe i duhet ta sigurojë kualifikimin.

Në rast kualifikimi, Rumania duhet të jetë në vazon e katërt, së bashku me Kosovën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat