Pochettino refuzon Real-in, ja cilin klub po pret - Bota Sot
Pochettino refuzon Real-in, ja cilin klub po pret

Futboll

Pochettino refuzon Real-in, ja cilin klub po pret

Më: 21 dhjetor 2019 Në ora: 08:44
Mauricio Pochettino

Mauricio Pochettino është akoma në pritje për një skuadër të re.

Trajneri argjentinas u shkarkua nga Tottenham 19 nëntorin e kaluar dhe ia la vëndin Jose Mourinho-s. Tani është në kërkim të një porejkti të ri.

Sipas The Sun, Real Madrid është vënë në lëvizje për të, por trajneri duket se ka vendosur të marrë pak kohë. Në fakt, Pochettino po pret të shikojë se çfarë do të ndodhë në shtëpinë e Manchester City-t.

E ardhmja e Pep Guardiola te City nuk duket edhe aq e sigurt dhe një divorc i mundshëm mes klubit dhe spanjollit mund t'i hapë dyert e Qytetarëve Pochettino-s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat