Mesazhi i Xavit për trajnerin e ri të Barcelonës - Bota Sot
Mesazhi i Xavit për trajnerin e ri të Barcelonës

Futboll

Mesazhi i Xavit për trajnerin e ri të Barcelonës

Më: 16 janar 2020 Në ora: 10:30
Xavi

Xavi është i kënaqur me vendimin e Barcelonës në emërimin e Quique Setien për trajner të ri.

Xavi ka vetëm lëvdata për trajnerin e ri të Barcelonës, Quique Setien.

Legjenda e gjigantit katalan po ashtu ishte përmendur si një prej kandidatëve për postin e strategut në Camp Nou.

Mirëpo, në fund ai u nda i kënaqur me vendimin e klubit.

“Më pëlqen trajneri i ri i Barcelonës”, deklaroi Xavi për mediat në Katar.

“Më pëlqen mënyra e punës së tij dhe shpresoj se do të arrijë t’i aplikojë idetë e tija në skuadër”, theksoi Xavi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat