Real Madrid dhe Barcelona mund të luajnë para tifozëve - Bota Sot
Real Madrid dhe Barcelona mund të luajnë para tifozëve

Futboll

Real Madrid dhe Barcelona mund të luajnë para tifozëve

Më: 28 maj 2020 Në ora: 13:03
Real Madrid dhe Barcelona mund të luajnë para tifozëve

Real Madrid dhe Barcelona mund të luajnë para tifozëve që nga fillimi i sezonit të ri, sipas një zyrtarje të lartë sportiv në Spanjë.

La Liga shpreson që në muajin e ardhshëm të rifillojë sezonin, por ndeshjet duhen të luhen pa tifozë shkaku i COVID-19.

Megjithatë, Irene Lozano, presidente e Këshillit Spanjoll të Sporteve, ka shpresë që sezoni i ardhshëm të jetë ndryshe.

“Ne nuk e kemi përjashtuar atë. Në varësi të asaj se si përparon pandemia dhe si se qëndron situata, ne mund të kërkojmë të vendosim një numër të caktuar tifozësh në stadiume në sezonin e ardhshëm”, ka deklaruar Lozano, përcjell lajmi.net.

“Tani për tani, qëllimi kryesor është të jemi në gjendje të përfundojmë këtë sezon”, shtoi ai.

Në La Liga kanë mbetur edhe 11 xhiro për t’u zhvilluar këtë sezon, me Barcelonën që kryeson me dy pikë më shumë se sa Real Madrid.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat