Liga e parë vështirë të rifillojë - Bota Sot
Liga e parë vështirë të rifillojë

Futboll

Liga e parë vështirë të rifillojë

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 18:13
Liga e parë vështirë të rifillojë

Federata e futbollit të Maqedonisë në marrëveshje me klubet vendosi që Liga e parë të vazhdojë ndërmjet datave 14 dhe 21 qershor.

Mirëpo, tani kur skuadra e Renovës është futur në karantinë dyjavor është e pamundur që kampionati të rifillojë, për shkak se ekipi tetovar deri më datë 16 qershor do të jetë në karantinë.

Megjithatë, fjalën e fundit rreth vazhdimit të sezonit e ka Instituti për shëndet publik.

FFM duhet të dëgjojë këshillat e institucioneve shtetërore, ndërsa sic qëndrojnë punët për momentin në vendin tonë, kushte për vazhdimin e kampionatit në futboll nuk ka. /reshat ibrahimi/.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat