Dy udhëtime në Milano, Alaba i joshur nga ideja Inter! - Bota Sot
Dy udhëtime në Milano, Alaba i joshur nga ideja Inter!

Futboll

Dy udhëtime në Milano, Alaba i joshur nga ideja Inter!

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 07:37
David Alaba

Pas blerjes së Hakimit nga Real Madrid për korsinë e djathtë, Inter gjithashtu ëndërron shumë për krahun e majtë dhe – sipas asaj që raporton “Sport Mediaset” – po punon për të blerë një futbollist tjetër që ka luajtur në Bundesliga sezonin e kaluar: David Alaba.

Para pandemisë dhe karantinës, austriaku ka shkuar dy herë në Milano për të takuar drejtuesit zikaltër së bashku me babanë që e përfaqëson dhe super agjentin Pini Zahavi.

Vlerësimi i tij është 50 milion euro, por ylli i Bayern Munich ka një pagë shumë të lartë. Kontrata me Bayern Munich skadon brenda një viti dhe në negociata për uljen e vlerës së kartonit mund të përfshihet Ivan Perisic.

Alternativa për Alaba është Emerson Palmieri, lojtar gjithashtu i kërkuar nga Juventusi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat