Bayern fiton edhe Kupën e Gjermanisë, Lewa konfirmohet më i miri në botë

Futboll

Bayern fiton edhe Kupën e Gjermanisë, Lewa konfirmohet më i miri në botë

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 07:54
Lewandowski

Bayern Munich ka mundur 4-2 Bayern Leverkusen dhe ka fituar Kupën e Gjermanisë për të 20-ën herë në historinë e klubit.

Ka qenë një fitore e lehtë për kampionët e freskët të Gjermanisë, të cilët e kanë mbyllur pjesën e parë në avantazh 2-0 falë Alaba-s dhe Gnabry.

Në pjesën e dytë kanë ardhur dy golat e tjerë të bavarezëve, të realizuar nga Lewandowski.

Polaku është bërë tani golashënuesi më i mirë në tre kompeticionet për klube që ka luajtur në këtë sezon: Bundesliga (34), Champions League (11) dhe Kupa e Gjermanisë (6).

Ka qenë një ndeshje e veçantë edhe për Thomas Muller, i cili ka barazuar rekordin e Franck Ribery me tetë finale të luajtura në Kupën e Gjermanisë.

Bender dhe Havertz kanë qenë autorët e golave të Leverkusen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat