Nainggolan gjen ekipin e ri, kalon te rivalët e Interit - Bota Sot
Nainggolan gjen ekipin e ri, kalon te rivalët e Interit

Futboll

Nainggolan gjen ekipin e ri, kalon te rivalët e Interit

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 18:12
Radja Nainggolan

Radja Nainggolan është lidhur me një kalim të mundshëm te Fiorentina. Interi nuk dëshiron të mbajë mesfushorin belg dhe pas huazimit nga Cagliari. Mesfushori nuk preferohet nga trajneri Antonio Conte prandaj duhet të gjejë strehim të ri.

Presidenti i klubit vjolë, Rocco Commisso, po mendon që të transferojë futbollistin. “Ninxha” ka shumë eksperiencë në Serie A dhe mund të bëjë shumë mirë. Ai mbetet një nga futbollistët më të mirë të kampionatit italian.

FiorentinaNews bën me dije se presidenti Commiso po zgjuar interesin e ij drejt 32-vjeçarit dhe me shumë mundësi vera do të sjellë gjëra të reja. “Të luash në një ekip me një kampion si Ribery është kënaqësi”, – tha belgu për Sky Sport.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat