Werderi e konfirmon: Rashica nuk do të luajë më me ne - Bota Sot
Werderi e konfirmon: Rashica nuk do të luajë më me ne

Futboll

Werderi e konfirmon: Rashica nuk do të luajë më me ne

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 14:08
Milot Rashica

Werder Bremen ka konfirmuar largimin e Milot Rashicës nga kjo skuadër.

Ylli kosovar do të ndërrojë klub gjatë kësaj vere.

Kështu ka derklaruar pak më parë drejtori sportiv i Werderit, Frank Baumann.

“Ka lëvizje dhe bisedime me një klub, por gjithashtu ka interesim edhe nga klubet tjera. Duhet të pranojmë se Miloti nuk do të luajë me ne sezonin e ardhshëm, por ne nuk kemi nevojë ta shesim nën çmimin e tij”, ka thënë Bauman për mediat gjermane.

Red Bull Leipzig është skuadra më e interesuar për yllin e Kosovës, por që së fundi në adresë të tij po vijnë edhe interesime të fuqishme nga Serie A dhe Premierliga.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat