Ky është 16 vjeçari nga Kosova, debutoi dje në Superligën e Shqipërisë - Bota Sot
Ky është 16 vjeçari nga Kosova, debutoi dje në Superligën e Shqipërisë

Futboll

Ky është 16 vjeçari nga Kosova, debutoi dje në Superligën e Shqipërisë

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 15:21
Ky është 16 vjeçari nga Kosova, debutoi dje në Superligën e Shqipërisë

Arbër Bytyqi është 16 vjeç e 9 muaj dhe është një nga lojtarët më të rinj nga Kosova që ka debutuar në kampionatin e Shqipërisë.

Prizrenasi ka shkuar te skuadra e Laçit pas sugjerimeve që trajneri Samuel Nikaj i ka bërë drejtuesve të klubit laçian.

16 vjeçari ka qenë pjesë e Kombëtares së Kosovës U-17, ndërsa se fundmi ka zgjedhur që ta përfaqësoj Shqipërinë U-17, ku ka zhvilluar ndeshje ndaj kombëtarëve si Portugalia, Gjeorgjia e Ukraina.

Arbër Bytyqi është një futbollist i ri, i talentuar dhe me një të ardhme të ndritur.

Bytyqi që është nga Komuna e Prizrenit dje si 16 vjeçar ka debutuar në Superioren e Shqipërisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat