Tragjedi e rëndë, humb jetën ish lojtar i Dinamos   - Bota Sot
Tragjedi e rëndë, humb jetën ish lojtar i Dinamos  

Futboll

Tragjedi e rëndë, humb jetën ish lojtar i Dinamos  

Nga: K. Goca Më: 12 korrik 2020 Në ora: 22:28
Tragjedi e rëndë, humb jetën ish lojtar i Dinamos  

Policia e Zagrebit ka raportuar se një person ka humb jetën në një aksident trafiku në rrugën “Matija Ljubek” .

Portali “24sata” merr vesh jozyrtarisht që personi i cili humbi jetën është Domnik Isharetoviq - 29 vjeç, që në karrierën e tij si lojtar i futsallit ka luajtur për Dinamon e Zagrebit dhe Sesveten.

Po ashtu edhe për reprezentacionin, ndërsa ishte pjesë e ekipit të futsallit të personave me diabet, në pjesëmarrje 'Dia euro' ka fituar shumë  medalje.

Image

“Aksidenti ndodhi të dielën rreth orës 7 të mëngjesit, kur automjeti i drejtuar nga Isharetoviq, për arsye ende të panjohura, së pari goditi një shtyllë betoni, dhe më pas një pemë”, shkruan mes të tjera “glas-javnosti”.

Image

Policia kroate bën hetimet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat