Pesë milionë euro për programe rinore, për profesionistë kulturorë dhe federata sportive në Kosovë

Futboll

Pesë milionë euro për programe rinore, për profesionistë kulturorë dhe federata sportive në Kosovë

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 12:44
Avdullah Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti,  ka konfirmuar një lajm të madh. 

“Pas konsultimit me ministrat e resorëve ekonomik, me vendim të Qeverisë janë shpërndarë 365 mil euro nga fondi për rimëkëmbje ekonomike për vitin 2020, për masat në kuadër të programit për rimëkëmbje ekonomike. 

Pesë milionë euro për programe rinore, për profesionistë kulturorë dhe federata sportive”, shkruan mes të tjera Hoti.

Si do të ndahen këto mjete nëpër federata do të dihet shumë shpejt dhe këto mjete i takojnë federatave apo do t’u shpërndahen klubeve si ndihmë emergjente, kjo çështje duhet të konfirmohet nga vet federatat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat