Shqiptari nga Kosova bëhet hit në Maqedoni, ja arsyeja

Futboll

Shqiptari nga Kosova bëhet hit në Maqedoni, ja arsyeja

Nga: Kemajl Goca Më: 20 shtator 2020 Në ora: 17:45
Shqiptari nga Kosova bëhet hit në Maqedoni, ja arsyeja

Futbollisti nga Kosova, Arbër Shala, bëhet hit në futbollin e Maqedonisë së Veriut. 

Anëtari i Renovës na Xhepçishti i Tetovës, ka shënuar golin më të bukur në kuadër të javës së gjashtë.  

“Arbër Shala - mbrojtësi i majtë i Renovës, nga 35 metra vendosi me mjeshtëri topin në këndin e sipërm të djathtë të portës së Naumovskit, i cili dukej se ishte "hutuar" nga kjo goditje e fortë”, shkruan media maqedone “sportmedia”.

Megjithatë Renova e pafat, mposhtet në Çair nga Shkupi me rezultat 4:3, në derbin shqiptar të Maqedonisë. 

Shala bëhet hit me këtë gol dhe sigurisht se do të diskutohet gjatë ky eurogol.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat