Fati rikthehet pas tre muajsh mungesë

Futboll

Fati rikthehet pas tre muajsh mungesë

Më: 1 maj 2022 Në ora: 15:22
Fati rikthehet pas tre muajsh mungesë

Ansu Fati, është gati të bëjë rikthimin e tij të shumëpritur të fundit në aksion, pasi u mblodh në skuadrën e Xavit për t'u përballur me Real Mallorca.

Reprezentuesi spanjoll i vlerësuar shumë i ka kaluar tre muajt e fundit jashtë fushës, me një ankesë shqetësuese për muskujt e këmbës që e pengon atë të luajë ndonjë rol në planet e Blaugranas.

Një vendim u mor në fund të janarit për të mos e futur në operacion edhe një herë, pasi kishte bërë më parë një sërë operacionesh në gju dhe shpresa është që i riu tani të jetë i lirë nga çdo shqetësim i vazhdueshëm për fitnesin.

Barcelona ka zbuluar se Fati do të jetë pjesë e skuadrës së tyre për takimin në shtëpi me Mallorca sot (e dielë).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat