Arsenali shumë pranë transferimit të ish-sulmuesit të Chelseat

Futboll

Arsenali shumë pranë transferimit të ish-sulmuesit të Chelseat

Më: 26 maj 2022 Në ora: 17:18
Arsenali

Siç raportohet nga shumë media spanjolle, klubi londinez Arsenal është shumë pranë transferimit të ish-sulmuesit të Chelseat, Alvaro Morata.

Ndërkaq, “football.london” bën të ditur që Arsenali është në kërkim të një sulmuesi, ku në listën e ngushtë të preferuarve gjenden Gabriel Jesus dhe Tammy Abraham.

Sidoqoftë, “Sport” tani raporton se “Topçinjtë” janë duke kërkuar me çdo kusht nënshkrimin me yllin e Atletico Madridit, Alvaro Morata.

Spekulohet se Arsenali veçse ka bërë një ofertë në regjionin e 30 milionë eurove për ish-sulmuesin e Chelseat, dhe thuhet se është shumë pranë që të siguroj shërbimet e spanjollit.

Në sezonin që tanimë ka përfunduar, Morata ishte pjesë e Juventusit në huazim nga Atletico Madridi, ku në 48 paraqitje në të gjitha garat për “Zonjën e Vjetër” ka regjistruar 12 gola dhe nëntë asistime mbi emrin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat