Milan kërkon Theaten e Bolognas

Futboll

Milan kërkon Theaten e Bolognas

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 21:04
Arthur Theate

Milan e kanë kthyer fokusin të mbrojtësi i Bolognas, Arthur Theate pasi që mbrojtësi i qendrës së LOSC, Sven Botman, ka pranuar kalimin në Newcastle 

Kuqezinjtë kanë nevojë për një mbrojtës të ri për ta zëvendësuar Alessio Romagnoli, i cili kaloi në Lazio si transfer i lirë pas skadimit të kontratës. 

Sportitalia raporton që Botman e ka dëshiruar kalimin në Milan, por dallimi në mes të dy ofertave ishte shumë thelbësor, Newcastle praktikisht kishte ofertë dyfish më të madhe së ajo e italianëve, duke propozuar 40 milionë euro plus bonuse sipas paraqitjeve. 

Fituesit e Scudettos tani do të kërkojnë alternativa më të lira, e këtu hynë lojtari i Bolognas, Theate. 

Sky Sport Italia shkruan se Milan e ka pikasur mbrojtësin 22 vjeçar belg, i cili ka edhe tri paraqitje për Kombëtare. 

Gjithanshmëria e tij është një element i rëndësishëm i këtij lojtari, pasi që ai mund të luajë edhe si mbrojtës i majtë i krahut dhe është shumë i fuqishëm në ajër dhe ai ka shënuar dy gola në 31 paraqitje për Bolognan në Serie A. 

Ai fillimisht ishte i huazuar nga KV Oostende, por Bologna aktivizoi të drejtën për blerje në shifrën prej gjashtë milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat