Kritika të shumta, Modric i del në mbrojtje Mbappes

Futboll

Kritika të shumta, Modric i del në mbrojtje Mbappes

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 17:26
Luka Modric dhe Kylian Mbappe

Luka Modric ka thënë se nuk ka nevojë të “kryqëzohet” Kylian Mbappe për vendimin e tij për të refuzuar Real Madridin dhe për të qëndruar në Paris Saint-Germain.

Mbappe dukej i destinuar të largohej nga PSG në një transferim të lirë dhe t’i bashkohej kampionëve evropianë dhe spanjollë, por ai nënshkroi një kontratë të re me skuadrën franceze që e mban të lidhur me klubin deri në vitin 2025.

Lajmi zemëroi shumë në Spanjë, pasi presidenti i Ligës, Javier Tebas, denoncoi zgjatjen e kontratës së Mbappe si “një fyerje për futbollin” dhe paraqiti një ankesë në UEFA për PSG-në.

Megjithatë, Modric mbeti diplomatik në lidhje me vendimin e 23-vjeçarit për të refuzuar Real Madridin dhe thotë se klubi mund të lulëzojë edhe pa të.

“Mbappe vendosi ashtu siç vendosi, kjo është e drejta e tij dhe tani ai jeton me atë vendim”, ka thënë fillimisht Modric për Sportske.

“Të gjithë menduam se do të vinte tek ne, nuk ndodhi dhe – tani çfarë? Epo, ne nuk do ta kryqëzojmë djaloshin”.

“Mbappe është një lojtar i madh, por siç e përsëris gjithmonë, në çdo kontekst, asnjë lojtar nuk është më i rëndësishëm se klubi. Reali është më i madhi, mbi çdo lojtar dhe kështu do të jetë gjithmonë”.

“Kush e di se çfarë mund të ndodhë nesër, e lëre më pas tre apo katër viteve në futboll? Vetëm koha do ta tregojë”, përfundoi kroati. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat