As Berisha dhe as Hysaj në fushë

Futboll

As Berisha dhe as Hysaj në fushë

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 15:12
As Berisha dhe as Hysaj në fushë

Shqipëria do të përballet sonte në mbrëmje me Islandën, në ndeshjen e fundit të grupit në Ligën e Kombeve, teksa kuqezinjtë do të zbresin me një risi në fushë.

Pritet që në stol të jenë si Etrit Berisha dhe Elseid Hysaj, dy lojtarë që mbajnë shiritin e kapitenit në skuadër.

Duke u nisur edhe për faktin se në konferencë për shtyp përpara ndeshjes doli Cikalleshi, sulmuesi pritet që të mbajë shiritin këtë ndeshje.

Cikalleshi është lojtari me më shumë ndeshje në grupin aktual po të mos llogariten Berisha dhe Hysaj, pasi sfida me Islandën do të jetë e 50-a e tij më kombëtaren, një më shumë se Abrashi i cili do të luajë ndeshjen e 49.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat