Caktohet gjyqtari i El Clasicos - Bota Sot
Caktohet gjyqtari i El Clasicos

Futboll

E mërkurë, 17 tetor 2018

Caktohet gjyqtari i El Clasicos

Më: 24 prill 2018 Në ora: 14:00
Hernandez Hernandez

Federata e futbollit të Spanjës ka komunikuar për media se ka caktuar gjyqtarin e El Clasicos së 6 majit në Camp Nou.

Gjyqtar kryesor do të jetë Hernandez Hernandez dhe kjo nuk është hera e parë që ai ndan drejtësinë në një El Clasicos.

Hernandez ishte gjyqtar në El Clasicon e sezonit të kaluar në Bernabeu më 23 prill, ndeshje që përfundoi me fitore të Barcelonës në minutën e fundit 2-3.

Gjithashtu në këtë ndeshje Hernandez kishte përjashtur kapitenin Ramos me karton të kuq pas një ndërhyrje në Leo Messin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test