Berisha: Të ndërtohet busti i legjendës Vokrri në pjesën... - Bota Sot
Berisha: Të ndërtohet busti i legjendës Vokrri në pjesën...

Futboll

Berisha: Të ndërtohet busti i legjendës Vokrri në pjesën...

Nga: Kemajl Goca Më: 20 gusht 2018 Në ora: 17:54
Berisha: Të ndërtohet busti i legjendës Vokrri në pjesën...

Fadil Vokrri, futbollisti më i mirë që ka pasur shqiptaria dhe ndërroi jetë me 9 qershor të këtij viti, ku ishte deri në atë moment president i Federatës së Futbollit të Kosovës.  Kryetari i tifozëve “Dardanët”, Lulzim Berisha, ka një propozim interesant.

“Sheshi ‘Fadil Vokrri’  të ndërtohet dhe emërohet e gjithë hapësira për rreth stadiumit ‘Fadil Vokrri’ , të ndërtohet busti i legjendës Vokrri në pjesën perëndimore tek hyrja VIP. Kjo është kërkesë legjitime dhe besoj në përkrahjen e të gjithëve”, shkruan Berisha.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...