Challandes publikon listën e Kosovës kundër Azerbajxhanit dhe Ishujve Faroe - Bota Sot
Challandes publikon listën e Kosovës kundër Azerbajxhanit dhe Ishujve Faroe

Futboll

Challandes publikon listën e Kosovës kundër Azerbajxhanit dhe Ishujve Faroe

Më: 31 gusht 2018 Në ora: 19:19
Challandes publikon listën e Kosovës kundër Azerbajxhanit dhe Ishujve Faroe

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka bërë publike emëroren e futbollistëve të cilët i ka ftuar për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve kundër Azerbajxhanit, më 7 shtator në Baku dhe kundër Ishujve Faroe, më 10 shtator në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Grumbullimi i futbollistëve do të nisë të hënën më 3 shtator në hotel “Emerald”, derisa dy stërvitje do të mbahen në Kosovë para udhëtimit në Baku.

Emërorja e futbollistëve të grumbulluar për dy takimet e Ligës së Kombeve

Portierë: Samir Ujkani (Cykur Rizespor), Faton Maloku (Kukësi), Visar Bekaj (Prishtina); mbrojtës: Amir Rrahmani (GNK Dinamo Zagreb), Fidan Aliti (Skënderbeu), Mërgim Vojvoda (Royal Excel Mouscron), Ardian Ismajli (HNK Hajduk Split), Kastriot Dërmaku (Cosenza Calcio), Leart Paçarada (SV Sandhausen), Benjamin Kololli (FC Zurich), Jetmir Krasniqi (FC Lugano), Arbenit Xhemajli (Neuchatel Xamax); mesfushorë/ sulmues: Hekuran Kryeziu (Zurich), Herolind Shala (IK Start), Idriz Voca (Luzern), Bernard Berisha (Akhmat), Arbër Zeneli (SC Heerenveen), Milot Rashica (SV Werder Bremen), Edon Zhegrova (K.R.C. Genk); Bersant Celina (Swansea City A.F.C.), Elbasan Rashani (Odds BK), Donis Avdijaj (FC Willem II), Vedat Muriqi (Caykur Rizespor), Atdhe Nuhiu FC Sheffield Wednesday.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat