Juventusi merr lajmin e keq para Championsit, mungon ky lojtar - Bota Sot
Juventusi merr lajmin e keq para Championsit, mungon ky lojtar

Futboll

E premte, 19 tetor 2018

Juventusi merr lajmin e keq para Championsit, mungon ky lojtar

Më: 18 shtator 2018 Në ora: 14:50
Cristiano Ronaldo

Juventusi ka konfirmuar se Mattia De Sciglio pësoi një dëmtim të kofshës gjatë ngrohjeve para ndeshjes së fundjavës me Sassuolon.

25-vjeçari nuk ka luajtur akoma këtë sezon dhe një seri problemesh fizike e kanë kufizuar atë.

“Pasi u lëndua para ndeshjes të së dielës në Sassuolo, Mattia De Sciglio iu nënshtrua testeve, të cilat zbuluan një dëmtim në muskujt në kofshën e djathtë”, shkruhet në deklaratën e Juves.

“Mbrojtësi ka filluar të marrë terapi dhe po kalon një program të rimëkëmbjes të personalizuar, pasi gjendja e tij vazhdon të monitorohet në baza ditore”.

Vlen të theksohet se lojtari do të mungojë në ndeshjen e nesërme ndaj Valencias në Ligën e Kampionëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test