Kosova në Hungari - Bota Sot
Kosova në Hungari

Futboll

Kosova në Hungari

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 11:04
Kosova në Hungari

Kombëtarja e Kosovës U-19 ka udhëtuar drejt Hungarisë ku do të marrë pjesë në turneun kualifikues për kampionatin evropian. Prej datë 5 tetor futbollistët e Kombëtares U-19 ishin grumbulluar në Prishtinë për tu përgatitur sa më mirë për ndeshjet parakualifikuese. Kombëtarja U-19 ndeshjen e parë do ta zhvillojë më 10 tetor kundër Austrisë, ndërkaq më 13 tetor do ta zhvillojë me nikoqirin Hungarinë dhe më 16 tetor e përmbyllin turin me ndeshjen kundër Sllovenisë. Sipas fjalëve të menaxherit të ekipit Rinor Havolli ekspedita ka arritur në Hungari dhe janë vendosur në hotel.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...