Xhaka tregon se ku dëshiron ta përfundojë karrierën - Bota Sot
Xhaka tregon se ku dëshiron ta përfundojë karrierën

Futboll

Xhaka tregon se ku dëshiron ta përfundojë karrierën

Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 13:52
Granit Xhaka

Futbollisti nga Prishtina po zhvillon një sezon pozitiv me Arsenalin.

Granit Xhaka nuk e fsheh ëndrrën që ta përfundojë karrierën aty ku edhe e nisi, tek skuadra e Baselit.

28-vjeçari që është pjesë e Arsenalit, në një intervistë për mediat zvicerane ka thënë se kjo mund të ndodhë pasi ai të kalojë të 30-tat.

“Unë e kam filluar karrierën te Basel dhe padyshim se ëndrra ime është që edhe ta përfundoj këtu”, ka thënë Xhaka.

“Për të qenë i sinqertë nuk planifikoj që menjëherë të kthehem, por pas disa vitesh”.

“Do të ndiqja shembullin e Alex Frei, i cili pasi ka kaluar të 30-tat është kthyer dhe ka ndihmuar Baselin të fitonte disa tituj”.

“Rikthimi mbetet një ëndërr që shpresoj të kthehet në realitet”, ka përfunduar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...