Gjakovë, mbillen fidanë me emrat e dëshmorëve, martirëve dhe të pagjeturve - Bota Sot
Gjakovë, mbillen fidanë me emrat e dëshmorëve, martirëve dhe të pagjeturve

Gjakova

Gjakovë, mbillen fidanë me emrat e dëshmorëve, martirëve dhe të pagjeturve

Më: 21 prill 2019 Në ora: 22:14
Foto ilustruese

Në nderim të dëshmorëve, martirëve dhe personave të pagjetur nga Komuna e Gjakovës, nesër në varrezat e martirëve në Çabrat do të bëhet mbjellja e fidanëve.

Secili prej këtyre fidanëve do të mbart emrin përkatës, thuhet në njoftimin e Grupit të Gjakovarëve

Mbjellja e fidanëve do të zhvillohen në të gjitha rajonet e komunës së Gjakovës në data të caktuara deri më 5 qershor 2019.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...