Deputeti i VV-së nga Gjakova kërkon hetim për djegien e Muzeut të Muzikës

Gjakova

Deputeti i VV-së nga Gjakova kërkon hetim për djegien e Muzeut të Muzikës

Më: 31 gusht 2023 Në ora: 00:39
Agon Batusha

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Agon Batusha, ka reaguar pasi Muzeu i Muzikës “Tebhane”, mori flakë gjatë natës së sotme.

Ai ka kërkuar që shkaqet e zjarrit të hetohen.

”Muzeu i Muzikës ‘Tabhane’ sot morri flakë. Kjo shtëpi e kulturës është një pjesë e identitetit tonë dhe e pasurisë së qytetit të Gjakovës.  Teksa po shohim flakët që kanë kapluar gjithë Muzeun, trishtimi mbulon zemrat e të gjithë neve.

”Ju bëjmë thirrje institucioneve që të angazhohen sa më shpejt në hetimin e shkaqeve të zjarrit në Muze. Dhe nëse flaka ka pasur ndonjë ndikim të qenësishëm nga faktori njeri, kërkojmë që kjo çështje të trajtohet sa më shpejt prej organeve të drejtësisë”, ka thënë ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat