Gjakovë, 18 vjet burgim për vrasjen e Arlind Hanës - Bota Sot
Gjakovë, 18 vjet burgim për vrasjen e Arlind Hanës

Gjakova

Gjakovë, 18 vjet burgim për vrasjen e Arlind Hanës

Më: 15 maj 2019 Në ora: 20:07
Gjykata e Gjakovës

I akuzuari Esat Bajrami është shpallur fajtor për dy veprat penale – atë të vrasjes dhe për armëmbajtje pa leje.

Gjykata e Gjakovës e ka dënuar Bajramin me 18 vjet burgim.

Në këtë dënim atij do t’i llogaritet koha e kaluar në paraburgim nga data 1 nëntor 2017.

I njëjti është obliguar nga Gjykata që të paguajë shpenzimet procedurale në shumë prej 1521.68 euro, shpenzimet e paushallit gjyqësor në shumën prej 300 euro, si dhe shumën prej 50 euro në emër të kompensimit të viktimave të krimit.

Prokuroria e Gjakovës e akuzonte Bajramin se më 1 nëntor 2017 në qebaptoren “Toni Burger” kishte privuar nga jeta Arlind Hanën.

KALLXO.com ka raportuar edhe më herët për këtë rast.

Në lidhje me këtë rast ishte dëgjuar eksperti mjeko-ligjor, ai i psikiatrisë, i balistikës e gjithashtu edhe polici hetues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat