Mozaiku i gjakovarit me imazhin e Donald Trump, lajm në mediat ndërkombëtare - Bota Sot
Mozaiku i gjakovarit me imazhin e Donald Trump, lajm në mediat ndërkombëtare

Gjakova

Mozaiku i gjakovarit me imazhin e Donald Trump, lajm në mediat ndërkombëtare

Më: 27 maj 2019 Në ora: 10:22
Mozaiku i gjakovarit me imazhin e Donald Trump

Artisti kosovar nga Gjakova, Alkent Pozhegu, është në përpjekje për të vendosur rekord të ri botëror në librin Guinness.

Ai ka krijuar mozaikun më të madh prej grurit duke përdorur një imazh të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Në lidhje me këtë mozaik të cilin e ka vendosur në qytetin e Gjakovës, Alkent Pozhegu është bërë emër i njohur edhe për The Guardian dhe agjencitë e tjera ndërkombëtare të lajmeve.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...