Ministria e Mjedisit ndanë 750 mijë euro në ujësjellës për 28 fshatra të Gjakovës

Gjakova

Ministria e Mjedisit ndanë 750 mijë euro në ujësjellës për 28 fshatra të Gjakovës

Nga: A.SH Më: 12 shtator 2019 Në ora: 16:39
Fatmir Matoshi dhe Ismet Ahmeti

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor në detyrë, Fatmir Matoshi, sot ka pritur në takim, kryeshefin e KRU “Gjakova”, Ismet Ahmeti, me të cilin kanë nënshkruar një memorandum bashkëpunimi për vazhdimin e punimeve për ndërtimin e ujësjellësit për 28 fshatra të Komunës së Gjakovës.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se, këtë projekt jetik për qytetarët e Gjakovës si Ministri e Mjedisit jemi duke e financuar që nga viti i kaluar me 200 mijë euro, kurse këtë vit po e përkrahim me 750 mijë euro tjera.

Postimi i plotë:

Edhe 750 mijë euro në ujësjellës për 28 fshatra të Gjakovës

Sot, me kryeshefin e KRU “Gjakova”, Ismet Ahmeti, kemi nënshkruar një memorandum bashkëpunimi për vazhdimin e punimeve për ndërtimin e ujësjellësit për 28 fshatra të Komunës së Gjakovës.

Këtë projekt jetik për qytetarët e Gjakovës si Ministri e Mjedisit jemi duke e financuar që nga viti i kaluar me 200 mijë euro, kurse këtë vit po e përkrahim me 750 mijë euro tjera.

Jam i lumtur që sipas tij brenda këtij mandati po arrijnë që të sigurojnë të drejtën elementare për qytetarët e vendit për të pasur qasje në ujë të pijshëm.

Sigurisht që kjo duhet të jetë detyrë e secilit nga ne, që me përkrahjen edhe të donatorëve ndërkombëtar të arrijmë që secila shtëpi në Kosovë të këtë qasje në ujësjellës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat