​Gjakovarët s’pyesin për masat e Qeverisë, bëhen troç në “Çarshinë e Vjetër”

Gjakova

​Gjakovarët s’pyesin për masat e Qeverisë, bëhen troç në “Çarshinë e Vjetër”

Më: 25 dhjetor 2020 Në ora: 23:02
Pamje nga vendi i ngjarjes

Pavarësisht se masat qeveritare që ndalojnë grumbullimin e qytetarëve nëpër sheshe dhe hapësira tjera publike mbeten ende në fuqi, kjo si duket nuk po vlen për gjakovarët.

Disa fotografi të dërguara nga lexuesit, pasqyrojnë një gjendje “kaotike” në “Çarshinë e Vjetër” në Gjakovë.

Aty shihet grumbull i madh i njerëzve, duke mos pyetur fare për masat kundër pandemisë Covid-19.

Kujtojmë që masat e reja të Qeverisë kanë zgjatur për një orë lëvizjen e lirë nga ora 19:00 në 20:00.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat