Bllokohen rrugët për shkak të reshjeve të shiut e borës në Gjakovë

Gjakova

Bllokohen rrugët për shkak të reshjeve të shiut e borës në Gjakovë

Më: 8 janar 2021 Në ora: 10:24
Ilustrim

Në Gjakovë janë krijuar vështirësi në disa rrugë komunale për shkak të reshjeve të shiut dhe të borës.

Kështu kanë njoftuar nga Kuvendi Komunal në Gjakovë, ku thuhet se operatorët e kontraktuar për mirëmbajtjen e rrugëve janë në terren dhe po kujdesen që të sanojnë problemet e krijuara.

Komuna ka njoftuar se deri më tani janë raportuar situata të rënduara në hyrje-daljet e qytetit, tek rruga “Qazim Bakalli”, tek Ura që lidh Bllokun e Ri me Shkugëzen, kemi bllokim të rrugëve “Fehmi Agani” dhe “Gaspër Karaqi” si dhe paralagjia Brekoc.

Komuna ka lutur qytetarët për kujdes ndërsa ka kërkuar nga qytetarët që të telefonojnë në Qendrën e Thirrjeve Emergjente përmes numrit 112 në rast të vështirësive.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat