​Ndërpritet furnizimi me ujë të pijshëm në Gjakovë

Gjakova

​Ndërpritet furnizimi me ujë të pijshëm në Gjakovë

Më: 8 janar 2021 Në ora: 11:50
Ilustrim

Shkak i ndërprerjes së energjisë elektrike, KRU “Gjakova” ka ndërprerë furnizimin me ujë për disa zona.

KRU “Gjakova” njofton se pa ujë do mbesin zonat të cilat furnizohen me sistem të pompave të cilat funksionojnë me energji elektrike.

“KRU ‘Gjakova’ njofton konsumatorët se si rezultat i ndërprerjes së energjisë elektrike nga ana e KEDS, në disa zona kemi ndërprerje të furnizimit me ujë. Zonat të cilat atakohen me ndërprerje të furnizimit me ujë janë ato zona të cilat furnizohen me sistem të pompave të cilat funksionojnë me energji elektrike. Kërkojmë mirëkuptimin e konsumatorëve deri në zgjidhjen e problemit nga ana e KEDS!”, thuhet në njoftimin”, thuhet në njoftimin e KRU “Gjakova”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat