KRU “Gjakova” ndryshon tarifat e shërbimeve

Gjakova

KRU “Gjakova” ndryshon tarifat e shërbimeve

Më: 11 janar 2021 Në ora: 17:56
KRU “Gjakova”

KRU “Gjakova” ka ndryshuar tarifat e shërbimeve. Këtë e ka bërë të ditur vet KRU “Gjakova” nëpërmjet një komunikate për media.

“Miratohet urdhëresa tarifore e shërbimeve (UTSH) e KRU “Gjakova” a Gjakovë (ARRU/USHT-13/05/2021), për aktivitetet themelore të shërbimeve të ujësjellësit dhe ujërave të ndotura.

Po ashtu në vendimin për miratimin e urdhëresës së tarifave të shërbimeve (UTSH), lartësia e tarifave përfshinë vetëm vlerën faturale(përjashtohet TVSH) për shërbimet themelore.

Më poshtë sjellim vendimin:

Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat