​8 pacientë me oksigjeno terapi në Spitalin e Gjakovës

Gjakova

​8 pacientë me oksigjeno terapi në Spitalin e Gjakovës

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 09:34
Spitali i Gjakovës

Spitali i Përgjithshëm i Gjakovës ka publikuar raportin 24 orësh, ku thuhet se 11 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për Covid.

Sipas njoftimit, 9 pacientë janë të konfirmuar Covid-19 Pozitiv.

“2 pacientë pritet të testohen sot, 8 pacientë janë me oksigjeno terapi, 1 pacientë është në CPAP maske.

Të gjithë pacientët që trajtohen për Covid janë nga Shqipëria. Virusi akoma gjendet në mesin tonë, respektoni masat që janë në fuqi”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat