Sondazhi online: Ja kush fiton në Gjakovë

Gjakova

Sondazhi online: Ja kush fiton në Gjakovë

Më: 11 nëntor 2021 Në ora: 23:30
Ardian Gjini, Mimoza Kusari-Lila

Kandidatja e Vetëvendosjes për Gjakovën Mimoza Kusari-Lila ka marrë 59% të votave dhe Ardian Gjini i AAK-së 41% në sondazhin e hapur online në Facebookun zyrtar të medias.

Kusari-Lila ka marrë 4834 vota dhe Gjini 3408 vota në pyetjen e këtij sondazhi që ishte “Kush fiton në Gjakovë?”.

Ky sondazh ka qenë i hapur gjatë kohës që po zhvillohej përballja në mes kandidates së Vetëvendosjes Mimoza Kusari-Lila dhe atij të AAK-së Ardian Gjini.

Image

Kujtojmë se dy kandidatët për Gjakovën do të përballen në balotazhin e 14 nëntorit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat