Gjakovari tentoi t’i jap fund jetës, policia tregon për gjendjen e tij

Gjakova

Gjakovari tentoi t’i jap fund jetës, policia tregon për gjendjen e tij

Më: 13 nëntor 2021 Në ora: 20:58
Foto ilustrim

Një burrë në Gjakovë sot ka tentuar t’i jap fund jetës duke konsumuar kimikate higjenike.

Zëdhënësi i Policisë së Gjakovës, Nusret Gjurkaj ka konfirmuar se sonte rreth orës 18:30 minuta nga emergjenca e spitalit rajonal “Isa Grezda” Stacioni policor- Gjakovë ka pranuar informate se një person ka kërkuar tretman mjekësor si pasoje e konsumimit te kimikateve higjienike, duke tentuar te vetëvritet.

Ai thotë se patrulla ka shkuar në spital ku ka takuar viktimën i cili ishte në gjendje stabile si dhe dëshmitaren e lartëcekur me të cilen viktima ishte në lidhje dashurie.

“Nga biseda është mësuar se viktima aktin e tentim vetëvrasjes e kishte paralajmëruar me një mesazh te njëjtën e cila me pas e ka gjetur viktimën në gjendje jo të mirë shëndetësore ku dhe i është ofruar tretmani mjekësor. Sipas viktimës këtë përpjekje ai e ka ndërmarrë pasi i kishte prishur raportet me të njëjtën. Lidhur me rastin janë njoftuar hetimet e stacionit si dhe hetimet rajonale si dhe prokurori kujdestar. Gjendja e viktimës vazhdon të mbetet stabile si dhe i njëjti ndodhet nën përkujdesjen e mjekeve”, thotë Gjurkaj.

Ai thotë se rasti është nën hetime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat