​Gjini fton qytetarët ta shfrytëzojnë të drejtën për të votuar

Gjakova

​Gjini fton qytetarët ta shfrytëzojnë të drejtën për të votuar

Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 11:35
Ardian Gjini

Kryetari aktual dhe kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) për kryetar të Gjakovës, Ardian Gjini, i ka ftuar qytetarët e kësaj komune që të dalin dhe të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të votuar.

Gjini pasi votoi në shkollën "Mustafa Bakija", tha se sot kur edhe po mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale, është një ditë e mirë dhe se i gjithë procesi thekson se do të përmbyllet si është më së miri.

Gjini: Kreva obligimin tim, shpresoj që qytetarët ta shfrytëzojnë të drejtën për të votuar

"Sot është ditë e posaçme për Gjakovën, është dita kur votojmë në raundin e dytë, unë e përfundova obligimin tim me familje. Shpresojmë që të gjithë qytetarët e Gjakovës ta kryejnë obligimin e vet, ta ushtrojnë atë të drejtë për të votuar. Është një ditë e mirë dhe do ta përmbyllim ashtu siç është më së miri", tha Gjini.

Gjini është në garë me kandidaten e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila.

Kujtojmë që në zgjedhjet lokale, në raundin e parë që u mbajtën me 17 tetor, Ardian Gjini fitoi 47.76 përqind të votave, kurse Kusari-Lila fitoi 37.20 përqind të votave.

Në Gjakovë të drejtë vote për të zgjedhur të parin e komunës kanë 113 mijë e 165 qytetarë. Në këtë komunë janë 34 qendra të votimit me gjithsej 139 vendvotime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat