Numërohen votat me kusht në Gjakovë, ky është rezultati

Gjakova

Numërohen votat me kusht në Gjakovë, ky është rezultati

Më: 18 nëntor 2021 Në ora: 19:45
Ardian Gjini, Mimoza Kusari-Lila

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar numërimi i votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta, të cilat u takojnë raundit të dytë të Zgjedhjeve për Kryetarë të 21 Komunave, që u mbajt më 14 nëntor.

Në QNR ka përfunduar numërimi i këtyre votave për komunat: Dragash, Gjakovë, Gllogovc, Kamenicë dhe Vushtrri.

Nga numërimi i votave në Gjakovë Ardian Gjini i AAK-së ka marrë 479 vota duke e mundur Mimoza Kusari-Lilën e Vetëvendosjes e cila ka marrë 403 vota.

Në Dragash Bexhet Xheladini i LDK-së ka marrë 121 vota kurse Shaban Shabani i PDK-së ka marrë 91 vota.

Në Gjakovë Ardian Gjini i AAK-së ka marrë 479 vota kurse Mimoza Kusari-Lila ka marrë 403 vota.

Në Gllogovc Ramiz Lladrvoci i PDK-së ka marrë 307 vota kurse Driton Ajazi ka marrë 233.

Në Kamenicë, Qëndron Kastrati ka marrë 113 vota kurse Kadri Rahimaj i VV-së ka marrë 136.

Në Vushtrri Xhafer Tahiri i LDK-së ka marrë 176 vota kurse Ferit Idrizi i PDK-së ka marrë 232.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat