​Inaugurohet ngrohtorja e re në Gjakovë

Gjakova

​Inaugurohet ngrohtorja e re në Gjakovë

Më: 22 nëntor 2021 Në ora: 15:53
Foto

Është finalizuar sot projekti për ndërtimin dhe funksionalizimin e Ngrohtores së Re në qytetin e Gjakovës, objekt i cili pritet të ndikojë drejtpërdrejtë në jetën e qytetarëve por edhe në mbrojtjen e ambientit.

Sipas njoftimit të komunës së Gjakovës, gjatë ceremonisë së inaugurimit, kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini mes tjerash ka thënë se Ngrohtorja e Re paraqet një moment të rëndësishëm të zhvillimit dhe se shumë shpejtë kjo ndërmarrje do të jetë e vet qëndrueshme.

Nga ana tjetër, Albana Skivjani, drejtoreshë e Ngrohtores ka thënë se furnizimi me ngrohje 24 orë nuk do të jetë më një problematikë për qytetin e Gjakovës. Sipas saj, përmes teknologjisë së avancuar, kjo ngrohtore do funksionoj me dekada.

Ndryshe, ky projekt është financua nga Bashkimi Europian dhe komuna e Gjakovës

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat