Shkolla nga Gjakova ngushëllon për vdekjen e nxënësit që u vra në Gllogjan

Gjakova

Shkolla nga Gjakova ngushëllon për vdekjen e nxënësit që u vra në Gllogjan

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 23:34
Pamje nga vendi i ngjarjes

Faqja zyrtare e Shkollës së Mesme Ekonomike “Kadri Kusari” në Gjakovë ka bërë të ditur se njëri nga dy nxënësit e vrarë sot në rastin tragjik në Gllogjan është Ledion Hamza, nxënës i kësaj shkolle.

“Ngushëllime më të sinqerta familjes së Ledionit nga stafi i shkollës, nxënësit e në veçanti nga shokët dhe shoqet e klasës dhe kujdestarja e klasës 12.2 Ylfte Nuza”, thuhet në faqen zyrtare të kësaj shkolle.

Kujtojmë se mbrëmjen e sotme, në fshatin Gllogjan të Deçanit pas të shtënave me armë zjarri drejtë një autobusi kanë mbetur të vdekur tre persona, dy nxënës dhe shoferi i autobusit.

Tre persona kanë vdekur dhe një person është plagosur pasi një person i maskuar ka sulmuar me automatik autobusin me nxënës në fshatin Gllogjan.

Image
Ledion Hamza
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat