​Gjini: Askush nuk mund të mohojë progresin e Kosovës në luftën kundër diskriminimit

Gjakova

​Gjini: Askush nuk mund të mohojë progresin e Kosovës në luftën kundër diskriminimit

Më: 1 mars 2022 Në ora: 15:48
Tyeza “Fenomeni i diskriminimit në përgjithësi, me theks të veçantë tek komunitetet rom, ashkalinj dhe egjiptian”

Sot, në ditën ndërkombëtare kundër diskriminimit, kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ishte pjesë e tryezës “Fenomeni i diskriminimit në përgjithësi, me theks të veçantë tek komunitetet rom, ashkalinj dhe egjiptian” të organizuar nga Roma in Action.

Bëhet e ditur se i pari i Gjakovës ka thënë se askush nuk mund të mohojë faktin që Kosova ka shënuar progres në luftën kundër diskriminimit.

“Askush nuk mund të mohojë faktin që vendi jonë ka shënuar progres në luftën kundër diskriminimit.  Megjithatë, së bashku me akterët relevantë, duhet të vazhdojmë të angazhohemi që të gjithë qytetarët të ndihen dhe të jetojnë të barabartë”, u shpreh ndër të tjera Gjini.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat