KRU “Gjakova”: Fillon puna testuese në Impiantin e Trajtimit të Ujërave

Gjakova

KRU “Gjakova”: Fillon puna testuese në Impiantin e Trajtimit të Ujërave

Më: 15 mars 2022 Në ora: 14:48
Foto ilustrim

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Gjakova”, ka njoftuar ka filluar punën testuese në Impiantin e Trajtimit të Ujërave të ndotura të realizuar përmes projektit “Trajtimi i Ujërave të Ndotura në Jug-Perëndim të Kosovës”.

Përmes një komunikate për medie, KRU “Gjakova”, bën të ditur se ky projekt është bashkëfinancuar nga SECO, Banka Gjermane KFW dhe Komuna e Gjakovës

Pas një pune të gjatë dhe sfiduese në të gjitha aspektet, sot kemi filluar punën testuese në Impiantin e Trajtimit të Ujërave të ndotura të realizuar përmes projektit “Trajtimi i Ujërave të Ndotura në Jug-Perëndim të Kosovës” – Faza III Gjakova, të bashkë financuar nga SECO, Banka Gjermane KFW dhe Komuna e Gjakovës”.

Testimet janë duke u zhvilluar me sukses dhe sipas planit dinamik. Me këtë rast falënderojmë donatorët, konsulentët, kontraktuesit dhe të gjithë stafin e angazhuar në realizmin e këtij projekti për kontributin e tyre të pakursyer në zbatimin e suksesshëm të tij”, thuhet në komunikatë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat